Home / Sporti (page 48)

Sporti

Notat e një mbrëmjeje historike

Shqipëria më e bukur e futbollit e ngriti flamurin në Francë me një fitore të madhe kundër Rumanisë, duke lënë të hapur portën për të vijuar rrugëtimin në festivalin e futbollit evropian. Një ndeshje luanësh në Lion për kuqezinjtë. Berisha ...

Read More »

Ja si mund të kualifikohet Shqipëria

Shqipëria ka shënuar fitore minimale 1:0 kundër Rumanisë, për të ruajtur gjasat për kualifikim në Euro 2016. Shqipëria ka shënuar fitore minimale kundër Rumanisë dhe ka siguruar pozitën e tretë në Grupin A, ku prijnë Franca dhe Zvicra. Por, Shqipëria ...

Read More »

Fitorja e Shqipërisë: Rama me një urim të veçantë për kombëtaren

Kryeministri Edi Rama ka shprehur gjithë entuziazmin e tij për fitorene Shqipërisë ndaj Rumanisë 1-0 sot në kampionatin Evropian. “FoooooooooorcaaaaaaaaShqiiiiiiiiiipeeeeeeeeeeee❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱❤️🇦🇱Fooooooooorcaaaaaaaa…….”, shkruan Rama në Facebook. Kryeministri shprehu entuziazmin edhe pas golit të shënuar nga Armando Sadiku që çoi Shqipërinë në avantazh ...

Read More »