Home / Sporti (page 52)

Sporti

Kombëtarja kuqezi në “New York Times”

Gazeta prestigjioze amerikane, “The New York Times”, ka shkruar një artikull në lidhje me shanset qëka Kombëtarja Shqiptare për t’u kualifikuar në kampionatin Europian të futbollit. “Pavarësisht një përpjekjeje heroike kundër Francës, të mërkurën, Shqipëria i ka humbur dy ndeshjet ...

Read More »

Kukeli e Memushaj: Gjithçka me Rumaninë

Burim Kukeli dhe Ledian Memushaj ishin ndër lojtarët më të mirë nga radhët e “Kuqezinjve” në atë humbje dramatike me Francën. Që të dy këta lojtarë dolën një ditë pas humbjes në konferencë për gazetarët, ku njëzëri thanë se tashmë ...

Read More »