Home / Sporti (page 78)

Sporti

Platini: Akuzat ndaj meje, shpifje!

Presidenti i UEFA-s, Michel Platini, vazhdon të mohojë akuzat për korrupsion qe tabloidi “Sunday Times” lidhur me zhvillimin e Kupës së Botës në Rusi (2018) dhe Katar (2022) ka ngritur ndaj francezit. “Ka shumë thashetheme dhe akuza të pavërteta ndaj ...

Read More »

Partizani fiton derbin dhe arratiset

Partizani ka fituar derbin e 140-të të kryeqytetit kundër Tiranës dhe është arratisur përsëri i vetëm në kreun e renditjes së Kategorisë Superiore. Fitorja 2-0 ndaj rivalëve historikë bardheblu ka qenë shumë domethënëse për të kuqtë, duke pasur parasysh se ...

Read More »

Ancelotti vazhdon kontratën me Real Madridin

 Sipas gazetës sportive madrilene, Marca, Carlo Ancelotti ka arritur marrëveshje me presidentin e Real Madridit, Florentino Perez, për vazhdimin e kontratës deri në vitin 2017, shkruan gazeta Express. Tekniku Italian, Carlo Ancelotti, do të mbetet në Real Madrid të paktën ...

Read More »