Home / Sporti (page 80)

Sporti

Trajneri i Danimarkës: Vendim i pakuptueshëm

Trajneri i Danimarkës, skuadrës që tashmë renditet në vendin e dytë me 10 pikë, po aq sa Shqipëria, në grupin I të eliminatoreve të Europianit “Francë 2016”, deklaroi se vendimi i CAS-it për t’i dhënë fitoren në tavolinë Shqipërisë është ...

Read More »

FSHF, Duka: Fitoi drejtësia dhe futbolli

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, në një konferencë për shtyp pas vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv që i dha 3 pikët Shqipërisë për ndeshjen ndaj Serbisë, tha se është i emocionuar për shkak se fitoi drejtësia ...

Read More »

Itali–Andrea Pirlo largohet nga Juventusi

Mesfushori legjendar italian, Andrea Pirlo, nuk do të jetë pjesë e Juventusit në sezonin e ri futbollistik. Sot edhe zyrtarisht ai njoftoi kalimin e tij te skuadra nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, New York City. Skuadra e Juventusit përmes një komunikate ...

Read More »