Home / Sporti (page 88)

Sporti

Berlusconi: Milani ekip më i mirë se Roma

Numri një i Milanit, Silvio Berlusconi, mendon se “rossonerët” e Milanit kanë skuadër më të mirë se Roma, shkruan gazeta Express. Para ndeshjes që do të luhet të shtunen, Berlusconi tha se nuk do ta ndërronte kurrë Milanin me Romën. “Kjo ndeshje është shumë ...

Read More »

Angli- Manchester United synon titullin

Mesfushori i Manchester United, Michael Carrick, ka deklaruar se skuadra e tij e synon titullin e kampionit këtë sezon në Premierligë. Pas gjashtë fitoreve rradhazi, lojtaret e MU mendojnë se janë në gjendje për të luftuar për titullin e kampionit. “Unë nuk them që tani se ...

Read More »

Testi B del pozitiv, por Begaj rebelohet

“Do të dal para panelit dëgjimor dhe kërkoj analizën e ADN-së. Luan Shabani nuk ka gisht” Romela Begaj ka rezultuar pozitive edhe pas Testit B të kryer në laboratorin e Këlnit. Lajmi është mësuar dje, ndonëse dokumenti ishte dërguar që ...

Read More »

Shorti i Ligës së Kampionëve

Në Nyon të Zvicrës u hodh sot shorti i 1/8 së finale së Ligës së Kampionëve. Shtëpia e futbollit europian mikëpriti ceremoninë e hedhjes së shortit. Takimet e para do të luhen në dt 17 dhe 18 shkurt. PSG – ...

Read More »

Platini: Akuzat ndaj meje, shpifje!

Presidenti i UEFA-s, Michel Platini, vazhdon të mohojë akuzat për korrupsion qe tabloidi “Sunday Times” lidhur me zhvillimin e Kupës së Botës në Rusi (2018) dhe Katar (2022) ka ngritur ndaj francezit. “Ka shumë thashetheme dhe akuza të pavërteta ndaj ...

Read More »