Home / Sporti (page 90)

Sporti

Atletico i gëzohet fitores

Atletico Madridi e ka regjistruar një fitore të rëndësishme në udhëtim, duke e mposhtur Getafen me rezultat minimal, 1:0. Golin e fitores për “Los Colchoneros” e realizoi Mario Mandzukic në minutën e 40-të. Më pas, në minutën e 58-të, vendësit ...

Read More »

Gjuriç: Fajin për ndeshjen e ka Federata Serbe

Presidenti i ekipit “Partizani” të Beogradit, Dragan Gjuriç, ka sulmuar autoritetet serbe të sigurisë për lejimin e huliganëve dhe injorimin e paralajmërimeve për dhunë. “Rrezikuam të na ndodhte një “Heysel serb” . Gjuriç deklaroi se fajin kryesor për incidentet në ...

Read More »

Vritet portieri i Afrikës së Jugut

Është qëlluar për vdekje portieri i Afrikës së Jugut, Senzo Meyiwa, në Johanesburg, kryeqytetin e Afrikës së Jugut. Portieri 27 vjeçar ishte i pranishëm në stadium, për të ndjekur ndeshjen që skuadra e tij, Orlando, e fitoi ndaj Ajax Cape, ...

Read More »

Fiorentina nxjerr pikë në Milano

Fiorentina e ka vazhduar serinë e mirë të udhëtimeve në San Siro, duke e njerrë një barazim ndaj Milanit, me të cilin ndau pikët, 1:1. Rossoneri kanë kaluar të parët në avantazh në minutën e 25-të përmes Nigel de Jong, ...

Read More »

Van Persie: Mund ta mbërrijmë Chelsean

Sulmuesi i Manchester Unitedit, Robin van Persie thotë se ekipi i tij mund ta arrijë ende Chelsean në krye të tabelës në Premierligë, pasi e barazoi rezultatin në duel me “Blues” në Old Trafford. Sulmuesi holandez ia siguroi ekipit të ...

Read More »