Home / Sporti (page 97)

Sporti

“Me Danimarkën për fitore”

Jehona e fitores historike 1-0 ndaj Portugalisë vazhdon ende në mediat italiane, të cilat janë vënë në garë për të intervistuar trajnerin e kombëtares sonë, Gianni de Biasi. Përveç atij trepikëshi në Aveiro, ajo që i ka bërë më shumë ...

Read More »

Shqiperia fiton 1 me 0 me Portugaline

Shqipëria e ka filluar në mënyrë magjike rrugëtimin për ‘Euro 2016’ duke e mposhtur Portugalinë në udhëtim me rezultat 1-0. Përkundër mungesës së Cristiano Ronaldos në formacion, skuadra vendase pati epitetin e favoritit dhe e diktoi ndeshjen në fraksionin e ...

Read More »

Reali, hije mbi projektin e së ardhmes

Humbja me përmbysje nga Sociedadi sjell dyshimet e para. Dhe Ançeloti ngre zërin … Duhet pranuar, është qesharake që të flitet për krizë vetëm në dy javët e para të kampionatit. Edhe pse humbja kundër Real Sociedadit erdhi në mënyrë ...

Read More »

Skënderbeu dhe Tirana ndajnë kreun

Kategoria Superiore Apolonia prish ëndrrat e Partizanit. Kukësi luan sot për pikë të plota kundër Teutës Skënderbeu vuajti, por në fund fitoi ndaj Laçit. Vendosën dy gola në fund nga Tefik Osmani në minutën e 82 dhe Gerard Progni në ...

Read More »