Home / Sporti (page 98)

Sporti

Holanda në gjysmëfinale me Argjentinën

Holanda ka arritur që të kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror, pasi që ka arritur të mposhtë vetëm në penalti Kosta Rikën. Rezultati pas kohës së rregullt ishte 0-0. Dominimi në fillim të takimit i takoi Holandës, por ata nuk ...

Read More »

Argjentina shkon në gjysmëfinale

Argjentina e Lionel Mesit kualifikohet për në gjysmëfinale të Botërorit 2014 dhe pret të mësojë kundërshtarin e radhës në këtë kompeticion. Njërën mes Holandës dhe Kosta Rikës, që do të “përplasin brirët” mes tyre në orën 22:00. Goli i hershëm ...

Read More »

Brazili kundër Gjermanisë

Brazili është gjysmëfinalisti i dytë i Kampionatit Botëror, pasi në çerekfinale mposhti Kolumbinë me rezultat 2-1. Nikoqiri ishte superior në fraksionin e parë të ndeshjes duke pasur iniciativën gjatë gjithë kohës. Goli i epërsisë erdhi pas një harkimi nga këndi ...

Read More »

Fitoi Gjermania

Ka mjaftuar një gol që përfaqësuesja e Gjermanisë të kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror për të katërtën herë radhazi, pas triumfit ndaj Francës në Maracana të Rio de Janeiros. Die Mannschaft e patën iniciativën në minutat e para të ...

Read More »

Zvicra eleminohet pas nje loje dramatike

Përfaqësuesja e Zvicrës ka pesuar gol në fund të ndeshjes me Argjentinen, duke u eleminuar keshtu  nga Kampionati Botëror. Lojtari më i mirë i fraksionit të parë padyshim që ishte mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri, i cili dukej mjaft i disponuar për ...

Read More »

Belgjika ne çerekfinale; eleminohet SHBA

Me rezultat 2-1, kombëtarja e Belgjikës ka mposhtur SHBA-të pas vazhdimeve, për t’u kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Botëror. Që nga fillimi i ndeshjes të dyja skuadrat zhvilluan lojë jashtëzakonisht të hapur. Të dy përfaqësueset patën rastet e tyre, si ...

Read More »

Gjermania me mund në çerekfinale

Gjermania ka siguruar pjesëmarrjen në çerekfinale të Kampionatit Botëror pas fitores së vështirë (2-1) kundër Algjerisë, të cilën e arriti pas vazhdimeve. Algjerianët luajtën më mirë në minutat e para duke e rrezikuar portën e Neuer. Madje arritën të shënojnë, ...

Read More »

Muaji i Ramazanit dhe futbolli

Muaji i shenjtë i Ramazanit që sapo filloi, po i përball disa nga futbollistët e Botërorit në Brazil me probleme. Kjo nuk ndodh shpesh, por ja që këtë vit ndodhi përsëri. Për herë të parë që nga viti 1986, Ramazani ...

Read More »

Kosta Rika përjashton Greqinë

Kosta Rika është kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Botëror duke eliminuar Greqinë pas ekzekutimit të penaltive, në përballjen e të tetës së finales që u zhvillua në Arena Pernambuco në Recife. Është pritur që këto dy skuadra të jenë të ...

Read More »