Home / Sporti (page 99)

Sporti

Konte: Tek Italia ime vendos unë!

Prezantohet trajneri i ri “axurr”: Do të thërras ata që e meritojnë Rishfaqet Antonio Konte. Pas pak më shumë se një muaj nga lamtumira, trajneri italian rikthehet në punë dhe e bën nën drejtimin e stolit më të rëndësishëm, atë ...

Read More »

Fellaini te Napoli?

Manchester United ka arritur marrëveshje me Naoplin për huazimin e mesfushorit, Marouane Fellaini.  Ekipi i Rafa Benitez do t’i paguajë Unitedit 5 milionë euro për huazimin e lojtarit deri në fund të sezonit. Sipas Daily Star, Fellaini e ka edhe ...

Read More »

Roma kërkon Joveticin

Roma është duke e menduar një lëvizje interesante për afatin kalimtar veror.  Sipas Daily Mirror klubi romak po interesohet shumë për lojtarin dhe se Jovetic mund të kalojë shumë shpejt në kryeqytetin e Italisë. Këto përforcime për Romën do të ...

Read More »

Rodgers: Nuk na duhet Suarez

Liverpooli edhe pa Luis Suarez mbetet një ekip ambicioz. Kështu mendon trajneri i “Reds”, Brendan Rodgers. Liverpooli e ka nisur me fitore sezonin e ri të garave në Premier League, duke mundur Southamptonin me rezultat 2-1. Tekniku i skuadrës nga ...

Read More »

​Mourinho mbron Costan

Jose Mourinho, menaxheri i Chelseat, ka dalë në mbrojtje të Diego Costas, i cili u ndëshkua me karton të verdhë për shkak të një simulimi në fitoren e mbrëmshme kundër Burnleyt me rezultat 3-1. Sulmuesi spanjoll, i cili gjatë kësaj ...

Read More »