Home / Keshilla (page 12)

Keshilla

Grimin e syve duhet ta vendosni kështu!

Mënyra më e mirë për të deshifruar mësimet e vështira të grimit. Peneli, rimeli, tonet…të mësosh të përdorësh të lyesh sytë nuk diçka e lehtë. Kjo është mënyra më e thjeshtë për të përdorur produktet e bukurisë për sytë dhe ...

Read More »

Si të mposhtni frikën nga dentisti

Padyshim se të kesh një buzëqeshje perfekte është ëndrra e kujtdo. Por si mund ta mposhtni qoftë edhe idenë për t’u ulur në poltronin e dentistit, frikën prej tij? Mbase do t’ju duket e çuditshme, por një nga metodat më ...

Read More »

8 ushqimet që parandalojnë kancerin

1.Lulelakra përmban sulforaphan, një kompleks që ka treguar të ketë efekte anti-kancer. Sulforaphan lëshohen kur lulelakra thyhet kështu që këshillohet të përtypet para se të gëlltitet. Ky kompleks kërkon dhe shkatërron qelizat e caktuara të kancerit pa dëmtuar qelizat tuaja ...

Read More »