Home / Keshilla (page 28)

Keshilla

Si të luftoni dembelizmin e pasdites

Ja disa këshilla kundër dembelizmit të pasdites: 1.    Merrni më shumë proteina. Ne kemi nevojë për më shumë proteina sepse ato i japin energji trupit tonë. Pra hani ushqime të pasura me proteinë në mëngjes të tilla si: kos, qumësht, ...

Read More »

Rregullimi i shtratit është i dëmshëm

Kjo pasi rregullimi i çarçafëve drejti mi dhe palosja e batanijeve, rregullimi i jastëkëve i bën keq shëndetit. Kështu mendon një studimi i Universitetit Kingston ne Britani qe paralajmëron se për te luftuar aksionet alergjike te akacieve, mënyra me e ...

Read More »

Fruti i stinës që pastron gjakun

Shega ka një sërë vetish lidhur me aksionin që luan në zemër dhe në arterie, falë pranisë së flavonoideve. Është ideale për të garantuar elasticitetin e venave të gjakut si dhe për të parandaluar sëmundjet kardiovaskulare. Për një aksion pastrues ...

Read More »