Home / Keshilla (page 33)

Keshilla

Çfarë të dhurosh në dasmë?

Kjo është një ide origjinale dhe personale … por ndonjëherë e rrezikshme! Megjithatë, kjo varet nga rasti: Ju nuk e njihni fare shijen e çiftit: kështu që shmangni dhuratat dekorative dhe preferoni më shumë për një shishe të mirë vere, ...

Read More »

Salca që lufton migrenën

Të tilla janë: -Farat e linit (në sajë të vetive anti-inflamatore) -Peshku i pasur me omega 3 (salmoni dhe sardelet) -Kafja (nëse e ekzagjeroni mund të veprojë për të kundërtën) -Speci i kuq djegës (kapsikaina njihet për efekt qetësues kundër ...

Read More »

Të mbrojmë sytë nga dielli

Shumë njerëz nuk kujdesen për sytë gjatë muajve të verës, duke sjellë në të shumtën e rasteve dhimbje të syrit apo marrje mendsh pas periudhës së plazhit. Ashtu sikundër me dëmtimin e lëkurës, janë rrezet ultraviolet të diellit që i ...

Read More »

Si të kuroni pickimin e mushkonjave

Akulli- Sapo pikaset pickimi, aplikoni një kub akull në pjesën e pickimit, në mënyrë që shenja të zhduket. Shmangni vendosjen direkt në lëkurë, por rrethojeni akullin me një copë fashe. Lëkura e bananes- Vendoseni pjesën e brendshme të lëkurës së ...

Read More »