Home / Keshilla (page 6)

Keshilla

Tre receta popullore për të shëruar bajamet

Pezmatimi i bajameve është i shpeshtë gjatë muajve të ftohtë, veçanërisht te fëmijët. Ndersa shumë prindër preferojnë mjekimin me barna, disa të tjerë preferojnë receta mjekësore popullore, të cilat kanë më pak efekte anësore, shkruan Mjeku.net. Recetë me lule pjeshke ...

Read More »

Preshi dhe ndikimi i tij në sëmundje të ndryshme

Studime të ndryshme kanë zbuluar se preshi ndihmon në rastet e alergjisë, anemisë, astmës, arterosklerozës, sëmundjeve të zemrës dhe enëve të gjakut, bronkitit, mbipeshës, humbjes së oreksit, depresionit, impotencës, nivelit të lartë të kolesterolit, gurëve në veshka, kollitjes, parandalimit dhe ...

Read More »

Kjo bimë është “helm” për puçrrat

Nëse keni zgjedhur të trajtoni lëkurën me produkte natyrore atëherë provoni sallatën jeshile. Lëngu i sallatës jeshile zbut skuqjen e lëkurës nga rrezet e diellit, por në të njëjtën kohë njihet si “helm” kundër puçrrave. Duhet që fletët e saj ...

Read More »