Home / Moda (page 10)

Moda

Syzet që spikatën në Paris

Ditët e ngrohta po vijnë dhe është koha që të vendosni një palë syze të hijshme në sytë tuaj. Por nëse jeni në kërkim të të duhurave shihni çfarë syzesh kanë përdoruar këto vajza në javën e  modës në Paris. ...

Read More »

Paris, Street Style

Elementët më të mira të modës shpalosen në rrugë. Rrugët e New York, në Londër, Milano dhe tashmë Parisit të mbushura me elitën e botës së modës shpalosin tendecate sezoneve përkatëse. Shfeltoni galerinë për tu frymëzuar nga stili i rrugës ...

Read More »

Më të mirat nga pasarelat e Parisit

Pas Londrës, Milanos, Java e Modës është drejtuar për në Paris. Shtëpitë e modës po prezantojnë koleksionet vjeshtë–dimër 2016. Ja disa prej tendencave të shpalosura nga ROCHAS, DRIES VAN NOTEN, MAISON MARGIELA, ANTHONY VACCARELLO.

Read More »

Kapelja më e mirë për flokët tuaj

E sigurtë, kapelja mund t’ju shpëtojë në ato ditë kur flokët tuaja duken keq. Por, nëse mbi to vendosni kapelen e duhur me siguri nuk do të vuani nga ky kompleks. Fotot e publikuara nga “marieclaire” shfaqin kombinim më të ...

Read More »

Flokët dhe make-up në Oscar 2016

Të gjithë sytë ishin në tapetin e kuq të çmimeve Oscar mbrëmjen e së dielës. Ai shërben edhe si një pasarelë ku shpalosen tendencat e modës dhe bukurisë. Trendet e flokëve dhe make-up në tapetin e kuq të Oscar 2016

Read More »