Home / Moda (page 2)

Moda

Në pasarelë për bamirësi

Në pasarelë për bamirësi. Naomi Campbell i është kthyer punës së vjetër për një kauzë të mirë. Shfaqja “Fashion for Relief” ishte konceptuar të mblidhte ndihma për “Save the Children”. “Pantera e zezë” e botës së modës nuk ishte vetëm ...

Read More »

Veshja e çuditshme e Katy Perry

Këngëtarja e hitit “Chained to the Rythm” ka shokuar të gjithë me një veshje të çuditshme në mbrëmjen e ‘Met Gala 2017’. Katy Perry mbërriti në tapetin e kuq në New York më një veshje të stiluar nga John Galliano. ...

Read More »

Sfilatë e çuditshme në San Paolo

Ndryshe nga sfilatat e mëparshme të javës së modës në San Paolo, dy modele pothuajse të ngjashme kanë sfiluar me flokë e ndërthurura me njëra-tjetrën. Të dyja modelet janë shfaqur të premten të veshura me xhaketa xhins me rrethë, dhe ...

Read More »

Një trotuar për pasarelë

Stilisti Marc Jacobs ktheu në pasarelë një trotuar të Manhatanit për të prezantuar koleksionin vjeshtë 2017-të, në ditën e fundit të javës së modës në Nju Jork. Të ftuarit u ulën në “Park Avenue Armory”, ndërsa modelet dilnin nga dera ...

Read More »