Home / Moda (page 31)

Moda

Frymëzime syzesh për pranverë-verë

Pranvera tashmë ka trokitur syzet janë një aksesor i domosdoshëm dhe i pashmangshëm për çdokënd. Mbase nga dimensionet e tyre, ngjyrën që kanë, apo për detajet e çmuara, syzat e reja të diellit për stinën pranverë-verë, marrin gjithmonë e më ...

Read More »

100 vjetori i buzëkuqit

Buzëkuqin që e njohim sot, femrat e para vitit 1915 nuk kanë pasur rast që ta provojnë. Kjo pasi buzëkuqi i rrumbullakët është zbuluar tek në vitin 1915. Deri në fillim të viteve të 1900-ta, buzëkuqet prodhoheshin kryesisht nga ngjyra ...

Read More »

Si ta kombinosh këmishën xhins

Këmisha xhins është copa perfekte për t’u kombinuar me çdo lloj veshjeje: fund, pantallona (të gjata e të shkurtra), por po ashtu, ajo mund të kombinohet edhe me vetë pantallonat xhins, duke krijuar rehati e komoditet absolut. Një ndër veshjet ...

Read More »

Shijoni 50 hijet e Marsalias

Është një ngjyrë e veçantë, e ëmbël, provokuese, joshëse, dehëse; një tonalitet i vishnjës, i cili më shumë ka pigmentin e verës së kuqe. Është ngjyra panton e 2015-ës. E përzemërt, elegante, tërheqëse, universal, e përkryer në këtë kohë të ...

Read More »

Veshjet e javës pranverore

Shikoni disa propozime që vijnë nga bota e modës. Pavarësisht se moti i ftohtë, ende nuk është larguar përfundimisht, hapat e parë kanë filluar të duken në veshjet e pranverës duke nisur edhe nga veshjet. Këto janë propozimet e kësaj ...

Read More »

Flokë si modelet në skenë

Trendi i ri i flokëve nga modelet në skenë mund të konsiderohet pa frikë floku natyral, me shkëlqim dhe majat pak të shkujdesura me onde. Modeli i flokëve që kemi parë dhe adhuruar të femrat italiane të viteve 1980, nisi ...

Read More »