Home / Moda (page 32)

Moda

Femrat dhe rrobat e ngushta

Fotografi Justin Bartels zbuloi se kur të dashurat e tij hiqnin rrobat, ato kishin shenja të kuqe të cilat nuk largoheshim për shkak të rrobave të ngushta. Sa prej këtyre shenjave i keni pasur edhe ju? Çdo ditë veshim rroba ...

Read More »

Pranverë pa taka?

Ka ardhur koha për të ndryshuar garderobën. Por çfarë do veshim këtë pranverë? Revistat e modës na vijnë në ndihmë. Për fat të mirë, një pjesë e mirë e veshjeve të pranverës së shkuar do të na hyjnë në punë, ...

Read More »

Një Dukeshë e tëra në rozë

Kate Middleton takon vjehrrit e saj në ditën e Komonuelthit dhe gruan e tij Camilla Tani në muajin e tetë të shtatzënisë, Kate Middleton e veshur e tëra me pastel iu bashkua Mbretëreshës dhe anëtarëve të tjerë të familjes mbretërore ...

Read More »

Rregullat e aksesorëve

Më poshtë mund të lexoni katër rregulla për kombinimin e aksesorëve. 1. Vendosni vathë me xhemper me ngjyra të ëmbla Xhemper Phoebe Philo të bërë me dorë, plus një palë vathë të mëdhenj. Kjo dukje për pranverë 2015 tregon se ...

Read More »

Boheme në moshën 30 vjeçare

Për shpirtrat e lirë që jetojnë në qytet duan të ndihen si mes pyjeve. Një rimishërim që përzien peliçet me qime të gjata, pantallonat ekstremisht të shkurtra, palltot e trasha të leshta, xhaketat mashkullore dhe xhinset. Disa veshje dhe detaje ...

Read More »

Makiazhi i sezonit

Nëse mendoni se ndonjëherë e teproni me grimin mbi fytyrë, qetësohuni. Këshilla e stilistëve për pranverë/verë 2015 është akoma më e rëndë. Mes dhjetra prezantimeve në javën e modës në Paris ishte edhe ai kozmetik i “Bacofoil”, ku modelet u ...

Read More »