Home / Moda (page 34)

Moda

E gjatë dhe pa taka? Si?

Dëshira për t’u dukur më e gjatë për femrat shtatshkurtra (por edhe për meshkujt) duke si një ëndërr e pakapshme. Ndërsa natyra është treguar “mizore” dhe për këtë nuk bën dot asgjë, vetes mund t’ia lehtësosh punën me disa truke ...

Read More »

Tapeti i kuq i Grammy-t, në miniaturë

Veshjet më të bukura, në personazhet e vegjël. Mbrëmja e madhe e çmimeve Grammy, s’mund të dukej më interesante se kaq. Në serinë e fotove “ToddleWood” të fotografes Tricia Messeroux, një pjesë janë vërtet gjeniale. Disa nga personazhet me pamjen ...

Read More »

Si të visheni për Shën Valentin?

Për të festuar këtë ditë në mënyrën më romantike të mundur, ideale do të ishte të vishnit një fustan romantik e të gjatë, e padyshim të kuq. Por mos harroni tendencat e fundit të modës dhe personalitetin tuaj. Stili klasik ...

Read More »

Look prej një francezeje të vërtet

Me këtë fraze është përmbledhur e gjithë filozofia e modës franceze, asgjë ska rëndësi madje as shëndeti përballë nevojës për te qene shik! Bluze me vija Me mëngë te gjata, ngjyre neutro dhe me vija me ngjyra mbase marsala apo ...

Read More »

Grammy’2015: Trendet e e flokëve

Prerjet e shkurtra, prerjet lob, ngjyrat e pazakonta, etj. Ja cilat ishin tendencat e flokëve në tapetin e kuq të çmimeve “Grammy’s”, mbajtur në Los Angeles. Ja çfarë ra në sy në tapetin e kuq: Prerje të shkurtra Rita është ...

Read More »

Yjet që shkëlqyen në tapetin e kuq

Në ngjarjen e përvitshme Grammy Awards 2015, një vëmendje të veçantë tërhoqën edhe yjet që parakaluan në tapetin e kuq. Një Grammy “bardhë e zi”, kështu mund të konsiderohet zgjedhja e veshjeve të yjeve që parakaluan në tapetin e kuq ...

Read More »

Sandalet e Hirushes

Pasioni i stilistëve nuk njeh kufij. Shpesh ata dizajnojnë veshje dhe aksesorë të tjerë që shkojnë përtej imagjinatës. Këtë herë, stilisti francez Jerome Rousseau ka vendosur t’i japë jetë modelit të sandaleve të Hirushes, personazhi i përrallave të Disney, që ...

Read More »