Home / Moda (page 39)

Moda

Julia Roberts është fytyra e re e Givenchy

Riccardo Tisci, njeriu i shumë muzave, njoftoi se Julia Roberts,, ishte përzgjedhur si fytyra e re reklamuese për fushatën “Pranverë – Verë 2015”, të shtëpisë së famshme të modës Givenchy. Aktorja 47-vjeçare, absolutisht e mahnitshme, tregon gjithë aspektet e karakterit ...

Read More »

‘Marsala’, ngjyra e vitit 2015

Autoriteti i ngjyrës, Pantone, prezanton ngjyrën e vitit 2015. Marsala, një tonalitet i ngjyrës vishnje që anon nga ngjyra e verës së kuqe, është zyrtarisht ngjyra e vitit 2015. Sugjerimi është dhënë nga autoriteti botëror i ngjyrës, Pantone. Drejtoresha ekzekutive ...

Read More »

Ndahen çmimet e modës britanike

Në Londër, u ndanë çmimet e modës britanike. Në Coliseum ishin të ftuar modele, këngëtare, aktore e stilistë, të gjithë të veshur me elegancë dhe stil. Ishte Victoria Beckham, ajo që fitoi një prej çmimeve më të rëndësishme të modës ...

Read More »

Çantat e vjeshtës, praktike dhe trendi

Çanta, duhet të jetë sa më praktike, por gjithashtu edhe në modë, madje edhe e tendencave të fundit. Ndryshe, ç’kuptim do të kishte?! Përgjatë javës, ditët janë të ngjeshura dhe koha për të organizuar gjithçka është gjithmonë e pamjaftueshme. Çanta, ...

Read More »

Vjeshta me thekë

Sfilatat më të famshme me këtë motiv mbajnë emrat e Calvin Klein, Emilio Pucci dhe Miu Miu. Fustanet, fundet, bluzat, xhupat dhe palltot janë veshjet, në të cilat janë përshtatur fillimisht thekët. Por nuk mund të qëndronin pas aksesorët si ...

Read More »