Home / Moda (page 40)

Moda

Vjeshta me thekë

Sfilatat më të famshme me këtë motiv mbajnë emrat e Calvin Klein, Emilio Pucci dhe Miu Miu. Fustanet, fundet, bluzat, xhupat dhe palltot janë veshjet, në të cilat janë përshtatur fillimisht thekët. Por nuk mund të qëndronin pas aksesorët si ...

Read More »

Pantallona të bardha?

Kush ju ka thënë se pantallonat e bardha nuk vishen në dimër, ju ka gënjyer. Çdokush nga ne ka të paktën një palë pantallona të bardha në gardërobën e vet. Nëqoftëse i keni futur në një cep të errët të ...

Read More »

Kapelet që të hapin oreksin

Një artist që është diagnostikuar me sindromën Crohn, sëmundje që nuk e lejon të hajë shumë nga ushqimet e tij të preferuara, e ka shndërruar kufizimin në art. Dizenjimet e Maor Zabarit përfshijnë një tortë me manaferra, një pjatë peshku ...

Read More »

A vishet kështu burri?

Marka e veshjeve të trikotazhit SIBLING është e famshme për dizenjot e saj të pazakonta dhe në koleksionin e fundit të veshjeve për burra kjo markë nuk ka zhgënjyer. Siç mund ta shihni më poshtë, veshjet janë qesharake dhe vështirë ...

Read More »

Kombinimet e guximshme vjeshtore

Mëngjesi i ftohtë dhe mbrëmjet e lagështa dhe të freskëta janë tipike për vjeshtën, mirëpo temperaturat e ditës akoma thërrasin për qëndrim në natyrë ose ecje nëpër qytet krahas kafes së pashmangshme të mëngjesit. Për shkak të temperaturave të ulëta ...

Read More »