Home / Moda (page 43)

Moda

Premiera dhe Tapet i Kuq

Ja çfarë kanë veshur bukuroshet në daljet e tyre në publik. Elizabeth Hurley 49-vjeçarja ishte në premierën e filmit të ri të ish-partnerit të saj Hugh Grant. “The Rewrite” filloi projektimin në Londër. Sharon Stone Nga galeria e bamirësisë ishte ...

Read More »

John Galliano rikthehet në botën e modës

Pas skandalit me racizmin, stilisti rikthehet tek një nga markat më të rëndësishme. John Galliano, ish-stilisti i markës Christian Dior, do të rikthehet së shpejti në botën e modës. Mësohet se Galliano është përzgjedhur nga drejtuesit e Maison Martin Margiela ...

Read More »

Rita Ora punon për Burberry

E përzgjedhura e kësaj markës të njohur britanike, i bashkohet Cara Delevingne-s dhe Kate Moss. Burberry është vazhdimisht në kërkim të bashkëpunimit me artistë të rinj. 23-vjeçarja Rita Ora, do të shkruajë një “Këngë Burberry”. “Burberry dëshiron të fusë më ...

Read More »

Vijat franceze në një nivel tjetër

Një nga trendet që pamë në sfilatat e javës së modës në Paris janë vijat. Vijat janë një nga veshjet e pëlqyera të francezeve, por këtë sezon ato kanë pësuar ndryshime. Ja modernizmi i vijave. Këto foto janë inspirimi i ...

Read More »

Xixat, tendencat më shkëlqyese

Tendenca glitter për vjeshte/dimër 2014-15, kjo është një nder sekretet e para te treguara ne sfilatat dedikuar stinës se ftohte, dhe janë propozuar nga gjigandet e fashion system ata qe kane zgjedhur këtë diktat kaq shkëlqyes si zemrën e propozimeve ...

Read More »