Home / Moda (page 48)

Moda

11 shprehje nga Coco Chanel

Coco Chanel i dha formë modës për gratë kudo në botë. Falë dizenjimeve të saj inovative, veshjet e grave u shndërruan në pjesëza estetike, ndryshe nga veshjet kufizuese në deri në Luftën e Parë Botërore. Ajo filloi bisedën e çfarë ...

Read More »

Nallanet janë kthyer përsëri!

Nallanet kanë evoluar. Ato janë ideale për shëtitje nëpër qytet. Mund të jenë me pak takë, ma taka të larta, lëkure ose metalike. Gjatë muajve të fundit kemi parë rikthimin në modë të një seti shumë specifik “anti-fashion”. Sandalet, bluzat ...

Read More »

Veshje të çuditshme të VIP-ave

Femrat, pavarësisht peshës së tyre, kur janë të veshura bukur të lënë një shije të mirë. Por, personazhet si këto që ne do t’ju paraqesim më poshtë, me veshjet e tyre, duken disi të çuditshme. Na ndodh që zakonisht t’i ...

Read More »

‘Bob’ frizura verore

Frizura ovale “nga plazhi” frymon thjesht me ndjenjën natyrore dhe të pabrenga. Pikërisht ashtu siç dëshirojmë të dukemi këtë verë. Këtë sezon në trend janë flokët biond me nuanca ngjyrë mjalti, e cila jep ngrohtësi tenit dhe pamje natyrore “të ...

Read More »