Home / Moda (page 49)

Moda

Fustani i shkurtë rozë, i veçantë

Është ngjyra më e preferuar, që lidhet me verën, feminitetin dhe romancën. Ky është hiti më i ri i linjës së përjetshme klasike Little Black Dress. Fustanet e shkurtër rozë janë parë të veshura mbi tapetet e kuq. Tipari modern ...

Read More »

Këshillë për lidhje të kravatës!

Nuk është kurrë e tepërt t’ju rikujtojmë se sa stile të lidhjes së kravatës ekzistojnë. Ky është një praktikum i vogël nga Telegrafi për skemën “hap pas hapi”. Nëse e keni zotëruar mirë stilin tuaj, mbase nuk është e tepërt ...

Read More »

Ngjyra e verdhë, në harmoni me verën

Kjo ngjyrë që tërheq shumë vëmendjen u quajt nga gazeta Britanike “The Guardian” si ngjyra e projektimit, ngjyrë që bie në sy dhe tërheq vëmendjen e njerëzve përreth. Sezoni i verdhë filloi me kapelën e guximshme të veshur nga madhëria ...

Read More »

Këpucë, përtej imagjinatës!

Këpucët janë shumë të rëndësishme për secilin person, e sidomos për botën e femrave, të cilat i kushtojnë një rëndësi të veçantë. Por a janë vërtetë këto këpucë për t’u veshur? Një gjë është e sigurt, shumë femra duan këpucë ...

Read More »

Dolce&Gabbana revy modë në det

Dyshja më e popullarizuar e modës së sotme ka prezantuar koleksionin e vet të ri të brendit Dolce&Gabbana ultra luksoze, nga pak me revy sekrete në ishullin romantik italian Kapri. Veshjet që Dolce & Gabbana sjellë për këtë sezon të ...

Read More »

Një verë për tu ngrënë

Tendenca e modës për verën 2014 quhet me te gjitha frutat dhe është vërtet e pamundur ti rezistosh! Zgjidhni stampa me baze frutat, me ananas, shalqi, banane, frytin e pasionit apo çdo gjë tjetër qe ju pëlqen dhe ju vjen ...

Read More »

Make up për plazh

Nëse nuk dëshironi te hiqni dore nga grimi edhe kur shkoni ne plazh duhet te jeni te kujdesshme për te mos e tepruar, nuk mund te shndërroni vendin tuaj te pushimeve ne një zyre për disa jave te vitit, është ...

Read More »