Home / Moda (page 5)

Moda

90 vite stil mbretëror

Publiku i thjeshtë do të ketë mundësi të shohë nga afër veshjet e Mbretëreshës Elizabeta. ’90 vite stil nga garderoba e Mbretëreshës”, quhet ekspozita e hapur ne Buckingham Palace me rastin e 90-vjetorit të sovranes. Atje do të shfaqen dhjetra ...

Read More »

Një grua në krye të “Dior”

Për të parën herë në historinë e saj 70-vjeçare, frerët e krijimtarisë në shtëpinë franceze të modës “Dior” do t’i kalojnë një gruaje. Maria Grazia Chiuri do të marrë postin e drejtoreshës së kreativitetit, ndërsa koleksionin e saj të parë ...

Read More »

Pantoflat, trend i sezonit

Për ditën, në mbrëmje dhe në tapetin e kuq: tani pantoflat shfaqen kudo. Saten, lëkurë dhe madje edhe lesh modelet që ofrohen këtë sezon, janë me të vërtetë të rehatshme. Shih modelet më moderne që  ju mund të vishni kudo: ...

Read More »

Robeto Cavalli vjeshtë / dimër 2016/17

Kjo është fushata e dytë, e cila u krijua nën udhëheqjen e Peter Dundas. Shihni rezultatet! Fushata reklamuese Robeto Cavalli për vjeshtë / dimër 2016/17 vazhdon  me një vizion të ri të estetikës.Mbledhja për vjeshtë dhe dimër 2016/2017, përfshin, ndër ...

Read More »

Rita Ora, reklamë tjetër për Adidas

Ajo ka qenë e zënë duke filmuar Fifty Shades Darker në Kanada gjatë javëve të fundit, por kjo nuk e ka penguar për të xhiruar një reklamë për Adidas. Këngëtarja 25-vjeçare është paraqitur plotë enrgji, teksa vrapon me veshjes e markës.

Read More »

Trend/ T-shirt + kanatiere dantellë

Një nga tendencat më të forta për Pranverë -Verë 2016  janë rrobat frymëzuar për një kombinim me veshjet e brendshme. Një nga yjet që i ka kombinuar më së miri është Kendall Jenner, e cila ka zgjedhur të mbajë T-shirt ...

Read More »