Home / Opinion (page 19)

Opinion

Mrekullia shqiptare

Nga Ricardo Hausmann* Pesë vjet më parë, Shqipëria ndodhej në një situatë vërtet ogurzezë. Me Greqinë dhe Italinë në vorbullën e krizës së Euros, remitancat dhe prurjet e kapitalit ishin në rënie dhe ekonomia po vuante prej një ngadalësimi të ...

Read More »

Po me Xhiselën, çfarë do bëhet?

Në gjithë këtë histori, që ka mbërthyer publikun në thënie e kundërthënie, lajmi i fundit për koment është kallëzimi i Ballës për Bashën… Mbase Balla vërtet nuk ka qenë në komisariat atë natë e nuk kishte pse të shkonte se ...

Read More »