Home / Intervista (page 13)

Intervista

Autopiloti bën atë, që i thonë pilotët

Eksperti Heinrich Großbongardt: Pilotët e programojnë autopilotin me vlera të caktuara dhe ai bën atë, që i thonë pilotët. DW: Zoti Großbongardt, vlerësimet e para të të dhënave të regjistruesit të avonit tregojnë se piloti i dytë e ka ndryshuar ...

Read More »

Im atë Mahir Domi

100-vjetori i Mahir Domit/ E bija e gjuhëtarit, Etleva, vjen në një rrëfim për kohët me të atin, dhe gjithçka ka mbetur në arkivin Domi/ Si grishi anglezja Margaret Hasluck pasionin për shkrimin te djaloshi atëherë 13-vjeçar… Nga Alda Bardhyli ...

Read More »

“Braho i tregoi Berishës 2 video”

Kryetari i Parlamentit, Ilir Meta ishte i ftuar sonte në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” ku ka folur për situatën politike aktuale dhe për zgjedhjet e ardhshme, që do të mbahen në qershor 2015. Në intervistën e dhënë për Ilir ...

Read More »