Home / Intervista (page 2)

Intervista

Kur Vasiliqia tradhtonte me mendje

Përkthyesi i Kadaresë në gjuhën rumune, Marius Dobresku, tregon muajt me romanin “Kamarja e turpit”…  Në veprën e Kadaresë është një tjetër çift i martuar me diferencë të madhe moshe. Ai është Ali Pashë Tepelena dhe Vasiliqia te  romani “Kamarja e turpit”. ...

Read More »

Shenasi Rama: PD do zhduket me vdekjen e Berishës…

Shenasi Rama, një nga themeluesit e Partisë Demokratike, mendon se protesta maratonë e opozitës shqiptare para Kryeministrisë është një përpjekje për t’u afruar me Lëvizjen Socialiste për Integrim. Gjatë një interviste për Shqiptarja.com, Rama ka renditur interesat e kamufluara, të ...

Read More »