Home / Intervista (page 23)

Intervista

Jeta e blertë e Foto Strakoshës

Foto Strakosha, një legjendë e portës kuqezi dhe jo vetëm, është i bindur se të kesh sukses duhet të jesh shumë i përkushtuar e ta duash fort profesionin tënd. Kapiteni i kombëtares shqiptare nuk di të thotë nëse ka pasur ...

Read More »

Mirela Kumbaro: Trashëgimia dhe institucionet e artit, sfidat e një mandati

Ministrja e Kulturës thotë se reforma në institucionet e artit po ecën normalisht. Ajo shprehet se duhet angazhim për të shmangur keqmenaxhimin e territorit e të peizazhit kulturor. “Në nëntë muaj shembëm skemën korruptive dhe okulte të ndarjes së parave ...

Read More »