Home / Intervista (page 4)

Intervista

Shenasi Rama: PD do zhduket me vdekjen e Berishës…

Shenasi Rama, një nga themeluesit e Partisë Demokratike, mendon se protesta maratonë e opozitës shqiptare para Kryeministrisë është një përpjekje për t’u afruar me Lëvizjen Socialiste për Integrim. Gjatë një interviste për Shqiptarja.com, Rama ka renditur interesat e kamufluara, të ...

Read More »

Loja e interesave serbe në Tiranë

Doktor Sabit Brokaj, si gjithnjë, edhe këtë radhë është i drejtpërdrejt në analizën që i bën situatës politike në vend dhe në qëndrimin e prerë ndaj protestës që po bën opozita prej afro dy javësh në bulevardin përballë Kryeministrisë. Pse ...

Read More »