Home / Intervista (page 6)

Intervista

Kur dëgjoja Vacce Zelën në 1965-sën

Shkrimtari Adam  Yamey tregon Shqipërinë sipas tij. Ccfarë ka ndryshuar në raportin e tij me shqiptarët nga vizita e parë në Kosovë më vitin 1975 Nga Rudina Hoxha Shkrimtari anglez, Adam Yamey, vjen në një intervistë për Gazetwn SHQIP, për ...

Read More »

Kush e do kokën tuaj, Ilir Meta?

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta foli ne intervisten e fundit televizive te premten ne mbremje për darkën e fundit me kryeministrin Rama, reformën në drejtësi dhe akuzat që u ngritën ndaj tij, për çështjen Doshi apo CEZ-DIA. Kush e do ...

Read More »