Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Serbia kërcënon rrëzimin e Qeverisë së Kosovës nëse nuk themelohet Asociacioni

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka kërcënuar me rrëzimin e ...

Read More »

Kosovë, dështon sërish seanca për Demarkacionin, shtyhet për ditën e mërkurë

Kuvendi i Kosovës ka shtyrë sërish seancën e jashtëzakonshme për ratifikimin e ...

Read More »

Nëse sot nuk kalon Demarkacioni, duhen 10 ditë për ta kthyer në Kuvend

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme për Demarkacion, ndërsa kryeparlamentari Kadri Veseli ka ...

Read More »

Carl Bildt në Prishtinë, bën thirrje që Kuvendi nesër ta ratifikojë demarkacionin

Ish-kryeministri, njëherësh ish-ministër i Jashtëm i Suedisë, Carl Bildt, i cili po ...

Read More »

Maqedonia

Juncker viziton Shkupin, turi ballkanik i zyrtarëve të BE; Maqedonia në rrugë të mbarë, rekomandimi i pakushtëzuar

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, i shoqëruar nga Komisioneri Europian për ...

Read More »

Greqia mbështet kandidaturën e Maqedonisë për anëtarësimin në Nismën Adriatiko-Joniane

Shefi alternativ i diplomacisë greke, Jorgos Katrugalos i ka dërguar një shkresë ...

Read More »

MAQEDONI – Hiqen tabelat e autostradës me emrin “Aleksandri i Madh”

Kompania “Rrugët e Maqedonisë” hoqi tabelat e komunikacionit me emrin e deritanishëm ...

Read More »

BERZH-i me strategji të re për mbështetje të rëndësishme të Maqedonisë

Kryeministri Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev, së bashku me zëvendëskryeministrin e obliguar ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Modelet e flokëve për 2018-ën

Për modelet e flokëve 2018 tendencat sugjerojnë modele flokësh te shkurtër, me ...

Read More »

Kombinimi i të kuqes dhe rozës, ideali për të nisur 2018-ën

Përzierja e dy hijeve të kundërta, të rozës dhe të kuqes, mund ...

Read More »

“Ultra Violet”, si të kombinojmë ngjyrën Pantone 2018

Ngjyra e zgjedhur nga Pantone për 2018 është një ngjyrë magjike, edhe ...

Read More »

Çizmet 10.000 dollarëshe që po “çmendin” yjet e famshme

Çizmet Saint Laurent që kapin vlerën e 10.000 dollarëve lirisht mund të ...

Read More »

roze

Ngacmimet seksuale, artistet dalin në mbrojtje të Weinstein

Avokatët e regjizorit, Harvey Weinstein i cili akuzohet për ngacmime seksuale, thanë ...

Read More »

Pasi “çmendi” Prishtinën, Rita Ora performon këngën e “Fifty Shades Freed”

Pas koncertit të jashtëzakonshëm në Prishtinë, Rita Ora ka dhuruar një tjetër ...

Read More »

200 mijë euro për në Prishtinë? Flet babai i Dua Lipës…

Ditë më parë u përfol në media dhe portale online se Dua ...

Read More »

Haradinaj ka disa fjalë për Dua Lipën

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa mbrëmë ka shënuar një sukses ...

Read More »