Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Gazeta amerikane për Limajn: Hero i cili nxori Kosovën nga balta

Ishte viti 2009 kur zëvendëskryeministri i Kosovës, dhe kryetari aktual i Nismës ...

Read More »

“Zgjedhjet lokale 2017”: Gjithçka gati për zgjedhjet, rreth 3 mijë vëzhgues vendorë

Pas një fushate 30 ditëshe për zgjedhjet lokale, në Kosovë ka nisur ...

Read More »

Daka kërkon ndryshim të ligjit: Zgjedhjet, pa balotazh

Kryetarja e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve të Kosovës, Valdete Daka kërkon ndryshimin ...

Read More »

Të dielën në votime, heshtje zgjedhore në Kosovë

Mesnatën e të premtes u mbyll fushata elektorale në Kosovë. Vetëvendosje dhe ...

Read More »

Maqedonia

“Stopanska Banka”, promovon modernizimin e shërbimeve

Filiali i Stopanska Bankës në Tetovë, ka promovuar sot modernizimin e hapësirave të kësaj ...

Read More »

Gruevizmi u mposht, çfarë do të bëjmë me “gruevizmin”?

Gruevski nuk do ta përcaktojë më fatin e Maqedonisë, ajo që do ...

Read More »

Zgjedhjet Maqedoni- Petre Shilegov i LSDM-së zgjidhet kryetari i Shkupit

Kandidati i LSDM-së, Petre Shilegov është kryetar i ri i qytetit të ...

Read More »

Më 29 Tetor do të votohet në 35 komuna

Më 29 Tetor do të votohet për zgjedhjen e kryetarëve të komunave ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Alketa Vejsiu publikon foto me ikonë e televizionit italian!

Kohët e fundit moderatorja Alketa Vejsiu ka publikuar në rrjete sociale foto ...

Read More »

Në pasarelë për bamirësi

Në pasarelë për bamirësi. Naomi Campbell i është kthyer punës së vjetër ...

Read More »

Veshja e çuditshme e Katy Perry

Këngëtarja e hitit “Chained to the Rythm” ka shokuar të gjithë me ...

Read More »

Sfilatë e çuditshme në San Paolo

Ndryshe nga sfilatat e mëparshme të javës së modës në San Paolo, ...

Read More »

roze

Përse e kuqja na bën të ndihemi më tërheqës

E kuqja është ngjyra e pasionit, sinjal i alarmit dhe e reklamave, ...

Read More »

Elvana Gjata sapo ju paralajmëroi, diçka po vjen

Pasi publikoi hitin që e bëri të njohur në mbarë botëqn “Forever ...

Read More »

Nuk do ta besoni sa e vjetër është Gulsereni në të vërtetë

Nurgul Yesilcay është prej aktorëve më të bukura turke, e cila ndër ...

Read More »

Djali i shpreh dashurinë ‘Live’, deklarata skuqi dhe turpëroi Eni Çobanin

Në emisionin  “Shihemi në Gjyq” tek “E Diela Shqiptare”  u tregua dje ...

Read More »