Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Shefi i EULEX-it dënon sulmin ndaj policëve në Ujman: Do t’i shtojmë patrullimet në atë zonë

Shefi i EULEX-it në Kosovë, Lars-Gunnar Wigemark, ka reaguar pasi Policia kufitare ...

Read More »

Reuters: Gazetarja ruse e akuzuar për spiunazh, arrestohet nga Policia e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla ka bërë të ditur se ...

Read More »

Kompania që do të faturojë energjinë në veri të Kosovës merr licencën

Elektrosever që u licencua nga ZRRE, është në pronësi të kompanisë energjetike ...

Read More »

Lajçak nesër vjen në Kosovë për një vizitë treditore, Zyra e BE-së zbulon agjendën e emisarit

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera ...

Read More »

Maqedonia

Kryeministri maqedonas, Kovaçevski: Për Maqedoninë e Veriut, 17 vite pritje morën fund

“Për Maqedoninë e Veriut, 17 vite pritje morën fund”. Me këtë frazë ...

Read More »

BRUKSEL – Borrell: Miratimi i propozimit francez nga MV, një hap vendimtar drejt BE-së

Në Maqedoninë e Veriut, Parlamenti ka votuar sot në favor të hapjes ...

Read More »

Votuan propozimin francez/ Presidenti i KiE mirëpret vendimin e Maqedonisë së Veriut: Një hap vendimtar drejt BE-së!

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ka përshëndetur vendimin e Parlamentit të ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ...

Read More »

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

roze

Era Istrefi zbulon prapaskenat si u bë pjesë e Fifa World Cup dhe si ishte bashkëpunimi me Will Smith

Në një ndër intervista e pakta dhe të rralla, Era Istrefi foli ...

Read More »

Mediat italiane dhe BBC e masakrojnë, Ronela Hajati: Unë e fitova “Eurovision”-in

Ronela Hajati nuk arriti dot të kualifikohet në finalen e madhe të ...

Read More »

“Do të isha e fundit”, reagon Ronela pas skualifikimit nga “Eurovision 2022”

Këngëtarja Ronela Hajati ka reaguar pas vendimit, për të mos kaluar në ...

Read More »