Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

rreth-8-mij-euml-emigrant-euml-jan-euml-kthyer-nga-vendet-e-be-s-euml_hd

Rreth 8 mijë emigrantë janë kthyer nga vendet e BE-së

Ministria e Punëve të Brendshme në Kosovë bën të ditur se nga ...

Lexo më shumë »
qeveria-dhe-kuvendi-i-kthehen-gjykat-euml-s-speciale_hd

Qeveria dhe Kuvendi i kthehen Gjykatës Speciale

Të ndodhur përballë presionit ndërkombëtar, ekzekutivi dhe legjislativi i vendit pritet t’i ...

Lexo më shumë »
merkel-shkon-n-euml-beograd-me-kushtin-p-euml-r-normalizimin-e-marr-euml-dh-euml-nieve-me-kosov-euml-n_hd

Merkel shkon në Beograd me kushtin për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën

Ambasadori në largim i Gjermanisë Heinz Wilhelmbeson “beson se kancelarja gjermane Angela ...

Lexo më shumë »
buxhovi-ata-q-euml-na-ccedil-liruan-nga-pushtimi-serb-t-euml-na-ccedil-lirojn-euml-quot-nga-ccedil-lirimtar-euml-t-tan-euml-quot_hd

Buxhovi: Ata që na çliruan nga pushtimi serb, të na çlirojnë “nga çlirimtarët tanë”!

Themelimi i Gjykatës Speciale pritet të jetë një nga detyrat dhe obligimet ...

Lexo më shumë »

Maqedonia

gruevski-gjith-ccedil-ka-pranoj-por-jo-edhe-t-euml-mos-jam-kryeminist-euml-r_hd

Gruevski: Gjithçka pranoj, por jo edhe të mos jam kryeministër

Kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski në një intervistë për Financial Times theksoi se ...

Lexo më shumë »
han-nuk-do-t-euml-marr-pjes-euml-n-euml-takimin-e-lider-euml-ve-t-euml-h-euml-n-euml-n_hd

Han nuk do të marr pjesë në takimin e liderëve të hënën

Euro komisari për zgjerim, Johanes Han, nuk do të marr pjesë në ...

Lexo më shumë »
shkupmaqedoni

Maqedonia e pengon hyrjen e emigrantëve

Pas paralajmërimit të Hungarisë se nuk do të pranojë më emigrant dhe ...

Lexo më shumë »
memeti-situata-n-euml-burgje-m-euml-keq-se-nj-euml-vit-m-euml-par-euml_hd

Memeti: Situata në burgje, më keq se një vit më parë

Kushtet në burgjet e vendit janë përkeqësuar në krahasim me vitin e ...

Lexo më shumë »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

syzet-sy-maceje-nj-euml-rikthim-i-fuqish-euml-m_hd

Syzet sy maceje: një rikthim i fuqishëm

Emblema e viteve ’50, tashmë një aksesor i pandarë për çdo dizajner ...

Lexo më shumë »
shoq-euml-ruesja-e-nuses-kur-fustanin-e-veshin-femrat-e-njohura_hd

Shoqëruesja e nuses – kur fustanin e veshin femrat e njohura

Largojini shqetësimet dhe emocionet duke parë këtë paradë shoqërueses të njohura nusesh. ...

Lexo më shumë »
k-euml-ng-euml-taret-tona-rikthejn-euml-n-euml-mod-euml-unazat-e-hund-euml-s_2_hd

Këngëtaret tona rikthejnë në modë, unazat e hundës

Ato ikin e vijnë shpesh nga moda dhe pas një boom-i që ...

Lexo më shumë »
tri-m-euml-nyra-p-euml-r-t-u-dukur-m-euml-t-euml-dob-euml-ta-k-euml-t-euml-ver-euml_hd

Tri mënyra për t’u dukur më të dobëta këtë verë

Këto truqe të thjeshta mund t’u ndihmojnë që trupi juaj të duket ...

Lexo më shumë »

roze

1435753048ririrr

Rihana tregon edhe…piercing-un e saj

Mund të duket pak i kopjuar si stil nga Kim Kardashian, por ...

Lexo më shumë »
1435754455benaffleck0107

Ben Affleck dhe Jennifer Garner njoftojnë divorcin

Një ditë pasi festuan 10-vjetorin e martesës së tyre, Ben Affleck dhe ...

Lexo më shumë »
perry01

Ja kush është femra më e paguar e vitit sipas “Forbes”

Katy Perry është klasifikuar si personazhi publik femër më e paguar e ...

Lexo më shumë »
brooke-lajmi

Brooke Vincent, në formë të shkëlqyer

Brooke Vincent ka treguar edhe njëherë format e saj, gjatë një feste ...

Lexo më shumë »