Home / Parlamentare / Lu dhe Vlahutin urgjent takim me Metën

Lu dhe Vlahutin urgjent takim me Metën

Ambasadori amerikan Donald Lu dhe ambasadorja e Bashkimit Europian Romana Vlahutin kanë braktisur llozhat e seancës parlamentare, për t’u nisur drejt Kryesisë ku mendohet që do realizojnë një takim me kryetarin e Kuvendit Ilir Meta.

Drejt Kryesisë është nisur edhe kryetari i PD-së, Lulzim Basha, bashkë me negociatorin Oerd Bylykbashi.

‘’I kam thënë ambasadorit të dashur Lu, mos dëgjo ça të thonë lart e poshtë se ‘’bën Ilir Meta lojë’’, nuk bën Ilir Meta lojë!’’, rrëfeu qartë Meta, duke theksuar se është i vendosur për miratimin e reformës.

Po kështu nga seanca plenare ka dalë edhe kryeministri Rama, i cili është rikthyer sërish mes deputetëve.

2 comments

  1. Ambasadoreve te SHBA dhe BE ne Tirane:Te sillet NATO ne Tirane me 22 korrik dhe te digjen te gjalle te gjithe deputetet qe nuk votojne reformen ne drejtesi .Kjo dite do jete clirimi I shqipetareve pas 600 vjet roberi fashiste te islamizmit te imponuar me dhune,hajdutit Ahmet zogu,kopese te enver hoxhes,Fatos nanos ilir metes,kopese te hajduterise te sali berishes.Ti jepet fund roberise fashiste ne shqiperi.

  2. Ambasadoreve te SHBA dhe BE ne Tirane:Te sillet NATO ne Tirane me 22 korrik dhe te digjen te gjalle te gjithe deputetet qe nuk votojne reformen ne drejtesi .Kjo dite do jete clirimi I shqipetareve pas 600 vjet roberi fashiste te islamizmit te imponuar me dhune,hajdutit Ahmet zogu,kopese te enver hoxhes,Fatos nanos ilir metes,kopese te hajduterise te sali berishes.Ti jepet fund roberise fashiste ne shqiperi.

Leave a Reply

%d bloggers like this: