Home / Parlamentare / Rama e Berisha përplasen në Kuvend

Rama e Berisha përplasen në Kuvend

Debatet mes kryeministri Edi Rama dhe ish kryeministri Sali Berisha

Rama: Sali, unë kam tre vjet këtu edhe është hera e parë që e përgatit me shkrim, tamam si ata dëshmitarët e rremë që përgatiteshin me shkrim kohën e partisë tënde të parë, që të mos i kapte në kundërthënie gjykata dhe mirë ke bërë se tani që kaloi paketa kushtetuese, do të duhet të bësh ca fjalime me shkrim, parashikoj unë. Se reforma vazhdon dhe si dihet se ku do jesh dëshmitar në të ardhmen. Një gjë të them Sali, atij djalit që ke lënë roje o jepi lirinë ose thuaji të mos ankohet, sepse opozitën e duam të gjithë dhe urime për fitoren.

Berisha: I bëj thirrje prokurorit të nisë hetimet sepse pasi humbi të gjitha ligjet ka filluar të thërrasë në zyrë duke u thënë se do emërojë kryetar të SPAKUT. Prandaj hiq dorë.

Rama: Mos u mërzit siç e kam thënë do bëhet, do ta shikosh sesi të gjithë prokurorët e gjykatësit që janë lidhur me trungun tënd do ikin. Të tjerat ia lëmë kohës.

Berisha:  Pas prokurorëve e gjykatësve e ka dhumi i politikës. Përgatitu mirë se do shkosh atje ku është dhe Ponta. Je i pashpresë.

Saimir Tahiri: Edhe kaporal trimi ta ka zili. Një perandori mbetet për tu shkatërruar me reformën në drejtësi.

One comment

  1. Miratimi I Reformes ne Drejtesi eshte clirimi I pare I shqiperise ne historine shqipetare pas 600 vjet roberie fashiste te islamizmit te imponuar me dhune,pas robrise fashiste te hajdutit Ahmat Zogut,pas roberise fashiste te kopese te Enver Hoxhes,pas roberise fashiste te kopese Nano- Meta dhe pas roberise fashiste te kopese Berisha-Basha-Nishani-Topalli-Llalla.Clirimi I dyte I shqipetareve do te jete djegja te gjalle e hajduterise shqipetare me gjithe femijet niperit dhe cfare kane.Hiri I tyre te flaket ne det,Hajduteria shqipetare nuk jane shqipetare,jane plehrat shqipetare.

Leave a Reply to rinia Cancel reply

%d bloggers like this: