Home / Bota / Amerika / Kanada, parandalohet sulmi terrorist; Mediat: Terroristi u vra

Kanada, parandalohet sulmi terrorist; Mediat: Terroristi u vra

Policia kanadeze ka deklaruar se ka ndërhyrë duke ndaluar një person pas një dyshimi për “kërcënim potencial terrorist”, duke mos dhënë më tepër detaje.

Mediat kanadeze raportojnë se operacioni i policisë është ndërmarrë në Strathroy, Ontario, rreth 225 km në jug-perëndim të Torontos.
Ndërkohë që CBC News raporton për një të dyshuar të vrarë, por kjo ende nuk është konfirmuar.

“Një i dyshuar u identifikua dhe u morën masat përkatëse për t’u siguruar se nuk do të kishte asnjë rrezik për publikun”, thuhej në komunikatën e policisë kanadaze duke shtuar se hetimet janë duke vijuar.

Leave a Reply

%d bloggers like this: