Home / Kosova / Haradinaj, ambasadorit izraelit në Beograd i tregon për Qeverinë e re

Haradinaj, ambasadorit izraelit në Beograd i tregon për Qeverinë e re

haradinaj-ambasadorit-izraelit-n-euml-beograd-i-tregon-p-euml-r-qeverin-euml-e-re_hdKryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka pritur sot zëvendësambasadorin e Izraelit në Beograd, Itay Milner.

Kryetari Haradinaj dhe zëvendësambasadori Milner biseduan për zhvillimet aktuale në Kosovë, proceset nëpër të cilat po kalon Kosova dhe rolin e rëndësishëm të Aleancës në kuadër të tyre.

Haradinaj, gjithashtu, e njoftoi diplomatin Milner lidhur me përgatitjet që po bëhen për formimin e Qeverisë së re të Republikës së Kosovës.

Leave a Reply

%d bloggers like this: