Home / Kuriozitete / Fëmija çudit mjekët, ‘vetushqehet’ 3 ditë pas lindjes

Fëmija çudit mjekët, ‘vetushqehet’ 3 ditë pas lindjes

bebi

Teksa e sheh duke pirë qumështin me biberon Amara Chiedozie  duket si çdo foshnjë tjetër 3 javëshe… përveç faktit se ajo eshte e afte ta mbajë vetë shishen e biberonin.

Akoma më e pabesueshme duket kjo pas asaj që pohon e ëma e vogëlushes, sipas të ciles Amara ka nisur ta mbaje vete shishen e biberonit tri dite pasi ka ardhur ne jete.

bebi1

Onyi Chiedozie, 20 vjeçe thotë se nisi ta ushqente me qumesht vogelushen e saj tri dite pasi lindi, por kur I afroi beberonin ajo e kapi me duart e saj te vogla dhe nisi ta mbante vete teksa pinte.

beb

Sjellja e pazakonte e vogelushes, nisur nga mosha  e saj, ka çuditur edhe vete mjeket e ‘Queen Hospital’ ne Essex, Britani e Madhe, te cilet pohojne se është krejtësisht e pazakontë për një foshnjë në këtë moshë dhe se rasti i Amara eshte unik në botë, sipas tyre foshnjat e fitojne aftesine muskulare për të kapur sende me duart e tyre disa muaj pas lindjes.

Leave a Reply

%d bloggers like this: