Home / Kuriozitete / E fiksuar pas peshës, nëna ushqen të bijën me krimba

E fiksuar pas peshës, nëna ushqen të bijën me krimba

tapewormNjë grua në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës pritet të përballet me akuza të rënda, pasi ka prauar publikisht se ka detyruar të bijën të ushqehet me krimba, në mënyrë që të humbte peshë.

Gjithçka nisi kur vjaza u dërgua me urgjencë në spital me barkun e fryrë. Mjekët dhe infermierët menduan fillimisht se mund të bëhej fjalë për një shtatëzëni, por analizat treguan se në trupin e adoleshentes nuk kidhte asnjë shenjë fetusi. Ata vazhduan me kërkimet, në lidhje me shqetësimet e paraqitura nga e reja.

Në një moment, vajza shkoi në tualetin e spitalit dhe nisi të ulërijë. Infermierët që mbërritën në moment, panë se tualeti ishte mbushur me krimba, të nxjerra nga vajza në jashtëqitjen e saj. Mjekët bënë me dije se do të ndihej më mirë pas trajtimit të menjëhershëm dhe pasi krimbat të largoheshin nga organizmi i saj.

Nëna, e cila ndodhej me vajzën në momentin kur ka ndodhur gjithçka, ka treguar se vendose krimba në ushqimin e adoleshentes, në mënyrë që ajo të humbte peshë dhe të fitonte një konkurs bukurie.

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: