Home / Kronika / Historia e dhimbshme e punëtorit të vrarë gjatë grabitjes së karburantit në Sarandë

Historia e dhimbshme e punëtorit të vrarë gjatë grabitjes së karburantit në Sarandë

Artan Hoxha, i cili mbeti i vrarë ditën e sotme gjatë grabitjes së karburantit ku punonte, nuk ka patur një jetë aspak të lehtë. 44-vjeçari nga fshati Gjashtë i Sarandës, punonte për të mbajtur familjen e tij, e cila jeton në kushte të vështira.

Nisur nga kushtet e vështira ekonomike, dhe sëmundja e vajzës së mitur, Hoxha, ishte detyruar në punësonte në lokalin e këtij karburanti edhe djalin e tij 21 vjeç, Denisin. Të dy, babë e bir, ata duhet të siguronin të ardhura për të bërë të mundur blerjen e ilaçeve dhe trajtimin mjekësor të të voglës në familje.

Por, gjatë grabitjes së mbrëmshme të karburantit, Artan Hoxha mbeti i vrarë, ndërsa disa orë më pas policia e Sarandës bëri të mundur arrestimin e autorit, Arqile Koçi, 27 vjeç. Nga hetimet paraprake rezulton se fatal për 44-vjeçarin ka qenë ndonjë lëvizje e momentit e tij, gjë që ka trembur autorin e grabitjes. Pasi ka marrë lekët dhe ka tentuar të largohet, grabitësi është kthyer dhe ka goditur punonjësin e karburantit, i cili qëndronte ulur nën një tavolinë

Leave a Reply

%d bloggers like this: