Home / Rajoni / Maqedonia / Zaev: Do t’i ndryshojmë të gjithë gjykatësit

Zaev: Do t’i ndryshojmë të gjithë gjykatësit

Kryetari i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, ka thënë se boll është që popullit t’i gjykohet nga gjykatës të emëruar nga pushteti, përcjell Telegrafi Maqedoni.

”Do të ndalojmë çdo gjykim kriminel ku njerëz të emëruar nga pushteti i papërgjegjshëm i Gruevskit. Asnjë gjykatës nuk do të ndikojë nga jashtë ligjit dhe as që do ta ëndërrojë që të gjykojë në të mirë të kriminelëve. Ju bëjmë apel qytetarëve që mos kenë frikë nga gjykatat nga dita kur koalicioni jonë do të vij në pushtet. Ne do të ndryshojmë mënyrën e veprimit në gjykata.” tha mes tjerash Zaev.

Leave a Reply

%d bloggers like this: