Home / Sporti / Edi Rama uron nga Amerika Shqipërinë dhe Kosovën, zgjedh këtë foto të veçantë

Edi Rama uron nga Amerika Shqipërinë dhe Kosovën, zgjedh këtë foto të veçantë

Kreu i qeverisë shqiptare, Edi Rama , i cili ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për një ekspozitë personale të tij, ka zgjedhur të urojë dy kombëtarët shqiptare të futbollit atë të Shqipërisë që luan me Izraelin dhe atë të Kosovës që luan me Turqinë.

“Suksese sot Shqipërisë dhe Kosovës në përpjekjen e radhës për kualifikimet e Botërorit 2018”, shkruan Rama. Ajo çfarë ka rënë më shumë në sy është pikërisht fotoja e veçantë që ka uruar kryeministri, ku duket një flamur gjysmë i Kosovës dhe gjysmë i Shqipërisë.

Leave a Reply

%d bloggers like this: