Home / Rajoni / Maqedonia / Eurodeputeti Quçuk: Vendi i Maqedonisë është në BE dhe NATO

Eurodeputeti Quçuk: Vendi i Maqedonisë është në BE dhe NATO

Eurodeputeti i grupit ALDE, Ilhan Quçuk po qëndron në Shkup, në vizitë të Partisë Liberal-Demokrate. Ai shpreson se populli në Maqedoni do ta bëjë zgjedhjen e duhur më 11 dhjetor, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Kjo zgjedhjet duhet të jetë zgjedhje për ndryshime dhe shteti duhet të kthehet në rrugën e integrimeve euroatlantike.

Sipas tij, Maqedonia ka një vend të rëndësishëm në Ballkan, kurse rajoni ka vetëm një rrugë, respektivisht rrugën euroatlantike. Quçuk thotë se Bullgaria dhe Maqedonia janë vende mike, fqinjë, që ndajnë bashkarisht shumë gjëra.

Leave a Reply

%d bloggers like this: