Home / Kronika / Klement Balili, prokurori shqiptaro-amerikan takim me Adriatik Llallën

Klement Balili, prokurori shqiptaro-amerikan takim me Adriatik Llallën

Kryeprokurori Adriatik Llalla dhe prokurori shqiptaro-amerikan Gjon Junçaj kanë zhvilluar një takim në Prokurorinë e Përgjithshme në qendër të së cilës ka qenë arrestimi i Kelmend Balilit.

Ky takim vjen pas deklaratave të forta ambasadorit amerikan ditën e djeshme për mosarrestimin e Balilit ku sipas tij fajin e kishte drejtësia dhe Policia e shtetit.

Ndërkohë, dita e sotme ka nisur me një operacion policor në resortin luksoz “Santa Quaranta” dhe fshatin e Balilit.

Në operacionin për arrestimin e Kelment Balilit janë përfshirë edhe strukturat e shërbimit informativ kombëtar ku kanë zhvilluar kontrolle blic në Tiranë pasi dyshohet se ai strehohet në kryeqytet.

Leave a Reply

%d bloggers like this: