Home / Kronika / Tiranë, thyhet akulli, mbytet në liqen fëmija 12-vjeç

Tiranë, thyhet akulli, mbytet në liqen fëmija 12-vjeç

Një fëmijë 12-vjeçar ka gjetur vdekjen pasi është mbytur në liqenin e Mzezit, në Tiranë.

Ai ka qenë duke luajtur me shokët, ndërsa liqeni kishte ngrirë.

Akulli është thyer dhe fëmija ka rënë brenda.

Paraprakisht mësohet se në rrezik për jetën është dhe një bashkëmoshatar i tij.

Lajmi konfirmohet zyrtarisht nga policia e Tiranës.

Drejt vendit të ngjarjes janë nisur polumbarët e RENEA-s.

Ende nuk dihet identiteti i fëmijës së mbytur.

Leave a Reply

%d bloggers like this: