Home / Politika / Rama drekë me Erdoganin: Turqia do realizojë aeroportin e Vlorës

Rama drekë me Erdoganin: Turqia do realizojë aeroportin e Vlorës

Kryeministri shqiptar Edi Rama po kosnumon një drekë pune me Presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan, me të cilin po diskuton për projektin e aeroportit të Vlorës, një projekt ky që për Ramën cilësohet si një investim strategjik. Njoftimin e këtij takim të ka njoftuar për mediat vetë shefi i qeverisë në një postim në rrjetet sociale.

“Drekë në Stamboll me Presidentin Erdogan për projektin e aeroportit të Vlorës, linjën ajrore shqiptare e investime të tjera strategjike”- thekson Rama, por pa dhënë detaje se ku po bëhet ky takim mes tij dhe kreut të shtetit turk.

One comment

  1. EDI RAMA NJE I FJETUR duhet ta kishte shkarkuar me kohe me gjithe bujar nishanin. Berisha te ishte ne pushtet do te kishte shkarkuar tre te tjere dhe presidentin. Po Edi Rama pasi siguroi karrigen e tij kujtoi se nuk ka nevoje me per gje tjeter. Edi rama nje e paafte qe mendoi dhe mendon vetem per veten e tij. Socialistet te mos e pyesin kete hete Por deputet socialiste ta shkarkojne ate Adriatik Lallen ate te paafte se bashku me Presidentin dhe Kretarin e sherbmimit informativ Kombetar. Eshte shume vone duhet et tishin Shkarkuar me kohe.

Leave a Reply

%d bloggers like this: