Home / Politika / Rama: Newport – 90 minuta nga nisja e Samitit te NATO-s

Rama: Newport – 90 minuta nga nisja e Samitit te NATO-s

rama17-466x350Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në Twitter, ka lajmëruar kohën e nisjes së Samitit të Natos, duke e shoqëruar me foto “Newport – 90 minuta nga nisja e Samitit te NATO-s”, shkruan Rama

Samiti i 26-të i NATO-s do të mbahet në Uells, në datat 4-5 shtator, me rastin e   65-vjetorit te themelimit të NATO-s, 25-vjetorit e rënies së Murit të Berlinit, 100-vjetorit te Luftës së Parë Botërore, si dhe pas dy dekadash operacionesh të NATO-s në Kosovë dhe Afganistan.

Me heret, Kryeministri Edi Rama  ka njoftuar se në Samitin e NATO do të marrin pjesë Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati dhe Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli.

Leave a Reply

%d bloggers like this: