Home / Kronika / Arrestohen 4 shqiptarë në Itali, iu sekuestrohen 5 kg heroinë

Arrestohen 4 shqiptarë në Itali, iu sekuestrohen 5 kg heroinë

Policia italiane bëjnë me dije se kanë vënë në pranga 4 shqiptarë në Itali pasi u kapën me 5 kg heroinë.

Burime zyrtare nga policiamesohet se ka qënë një operacion blic nga policia ePadovas ku u bë e mundur kapja e drogës dhe arrestimi ishqiptarëve.

Një prej anëtarëve të bandës iu gjet e fshehur në garazhin e makinës 85 gram kokainë. Ky i fundit ia shiste drogën të rinjve, kryesisht në qendrën e Padovas.

Tashmë shqiptarët, emri i të cilëve nuk dihet, ndodhen në paraburgim, në pritje të caktimit të masës së sigurisë, ndërsa ndaj tyre rëndon akuza për ‘trafik dhe shitje të lëndëve narkotike’.

Leave a Reply

%d bloggers like this: