Home / Te ndryshme / Si t’i thoni lamtumirë katër sëmundjeve vetëm me një përbërës

Si t’i thoni lamtumirë katër sëmundjeve vetëm me një përbërës

Problemet me prostatën, diabetin, gastritin apo kolesterolin janë shumë shqetësuese për një pjesë të madhe njerëzish. Shpesh trajtimet për secilën prej tyre kushtojnë dhe në këtë mënyrë jo të gjithë njerëzit kanë mundësi të blejnë kurat e rekomanduara nga mjeku.

Por, mjekësia popullore është një zgjidhje shumë e mirë që ju vjen në ndihmë këtyre njerëzve dhe jo vetëm. Kungulli është një përbërës shumë i dobishëm dhe i shëndetshëm. Farat e kungullit janë veçanërisht të pasura me vlera ushqyese të shumta, dhe një nga më të rëndësishmet është cucurbitacini. Ky i fundit ndihmon në parandalimin e rritjes së prostatës.

Përpiquni të përfshini sa më shumë fara kungulli në ushqimin tuaj të përditshëm. Mund të hani një lugë gjelle fara kungulli çdo ditë, pa kripë.

Tani po ju tregojmë një kurë natyrale me fara kungulli që do t’ju ndihmojë të trajtoni problemet me prostatën, kolesterolin apo gastritin.

Përbërësit:
1 grusht fara kungulli
1 gotë ujë

Përgatitja:

Shtoni farat e kungullit të copëtuara në një enë më një gotë ujë dhe vërini në zjarr. Lërini të ziejnë për rreth 10 deri në 15 minuta. Më pas largojini nga zjarri dhe lërini të ftohen për rreth 10 minuta.

Kullojeni dhe pijeni atë çdo ditë. Kjo do të ndihmojë të largoni të gjitha toksinat nga trupi. Farat e kungullit me një substancë e cila parandalon inflamacionin.

Përdoreni rregullisht dhe së shpejti do të vëreni përmirësime me shëndetin tuaj.

Leave a Reply

%d bloggers like this: